Uwaga! Informacje na temat festiwalu w trakcie aktualizacji. Prosimy śledzić informacje na naszej stronie i facebook'u.

Ilona Damięcka & Mateusz Smoczyński „Hope” :: koncert

Muzyka z albumu „ Hope” jest muzyką ilustracyjną. Począwszy od pierwszego utworu „The Sea”, a kończąc na wokalnym „Ten Four” album przepełniony jest w większości minimalizmem i subtelnym ciepłym brzmieniem. Na płycie pojawia się też ukłon w stronę wielkiego mistrza Tomasza Stańki i jedną kompozycję Ilona Damięcka dedykuje właśnie Jemu.

Ilona Damięcka – polska pianistka jazzowa, wokalistka i kompozytorka. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Laureatka Konkursu kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy w Słupsku w 1999 roku – III nagroda za utwór „Bossa For Bosa” do tekstu Andrzeja Schmidta. Ilona Damięcka współpracowała z najwybitniejszymi polskimi muzykami takimi jak: Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Andrzej Cudzich, Henryk Miśkiewicz, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Marcin Pospieszalski, Przemek Dyakowski, Mietek Szcześniak. 
Również koncertowała z muzykami z Dani i Włoch: Richard Anderson, Rasmus Schmidt, Francesca Bertazzo Hart, Helga Plankensteiner. Ilona Damięcka jest bardzo wszechstronną artystką, która zarówno jako pianistka jak i wokalistka porusza się w środkowym nurcie jazzu, także w muzyce free jazzowej. Jak ktoś napisał: „piękna, zdolna, wrażliwa, o ciepłej barwie głosu…”.

Mateusz Smoczyński – skrzypek jazzowy, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Andrzeja Gębskiego. Jest zwycięzcą II Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta. W  rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum został uznany za jazzowego skrzypka roku 2017. Występował na najważniejszych scenach i festiwalach jazzowych niemal na całym świecie.
Współpracował z takimi artystami jak: Branford Marsalis, Bobby McFerrin, Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Urszula Dzudziak, Leszek Możdżer,  Kayah, Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, Aga Zaryan, Adam Sztaba, Sebastian Karpiel Bułecka.